Description
Classic Barn Door Hardware + Support Header + Artisan Brace Door + Flush Handle + Handle

$3,407.00
Classic Barn Door Hardware + Support Header + Artisan Brace Door + Flush Handle + Handle
| Soft Closure System | No |
|---|---|
| Select Header Texture | None |
| Hardware Finish | Black |
| Door Guide | Wall Mount Guide |
| Door Assembly | Preassembled |
| Pre Drill? | YES |
| Hardware System | Bi-Parting |
| Flush Handle Finish | Black |
| Hardware Style | Classic |
| Select Header Finish | Simply White |
| Select Header | Support Header |
| Door Finish | Simply White |
| Door Texture | None |
| Door Style | Artisan Brace |
| Handle Style | Standard Pull |
| Select Style | Flush |
| Door Width FT | 2 ft |
| Door Width IN | 3 in |
| Door Height FT | 8 ft |
| Door Height IN | 6 in |
| Track Length FT | 9 ft |
| Track Length IN | 0 in |
| Select Header Length FT | 9 ft |
| Select Header Length IN | 2 in |
Reviews
There are no reviews yet.