Description
Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Modern Cottage Door

$1,498.00
Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Modern Cottage Door
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Finish | Grey Steel |
| Select Hanger Style | Top Mount Ultramodern |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Modern Cottage |
| Select Door Frame / Grid Finish | Grey Steel |
| Select Glass Style | Clear |
| Select Door Pull Style | Shadow + Shadow |
| Select Pull Side | Left |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 9 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 11 in |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 8 |
Reviews
There are no reviews yet.