Description
Back Handle + Front Handle + Stag Barn Door Hardware + Z Door

$3,841.02
Back Handle + Front Handle + Stag Barn Door Hardware + Z Door
| Select Back Handle Size | 8 in |
|---|---|
| Select Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Style | Industric |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Include Lock? | None |
| Select System | Bypass |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Door Quantity | 2 |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Door Style | Z |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Finish | Stain Glaze |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Back To Back Assembly | No |
Reviews
There are no reviews yet.