Description
5 Panel Door + Back Handle + Front Handle + Buck Barn Door Hardware

$4,098.87
5 Panel Door + Back Handle + Front Handle + Buck Barn Door Hardware
| Select Wood Species | Poplar |
|---|---|
| Select Door Style | 5 Panel |
| Select Inserts | Wood |
| Select Texture | None |
| Select Back Handle Finish | Brushed Stainless Steel |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Size | 14 in |
| Select Front Handle Size | 14 in |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Finish | Brushed Stainless Steel |
| Include Lock? | None |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select System | Bi Parting |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 1 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 11 in |
| Select Track Length FT | 15 ft |
| Select Track Length IN | 11 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 12 |
Reviews
There are no reviews yet.