Description
Back Handle + Farmhouse French Full Glass Door + Stag Barn Door Hardware

$2,058.00
Back Handle + Farmhouse French Full Glass Door + Stag Barn Door Hardware
| Select Style | Slim |
|---|---|
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Door Style | Farmhouse French Full Glass |
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Glass Style | Double Sided Mirror |
| Select Door Frame / Grid Finish | White |
| Select Texture | None |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Finish | Aged Oil Rubbed Bronze |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 7 |
Reviews
There are no reviews yet.