Description
Support Header + Modern Cottage Door + Buck Barn Door Hardware

$1,661.00
Support Header + Modern Cottage Door + Buck Barn Door Hardware
| Select Texture | None |
|---|---|
| Select Support Header | Support Header |
| Select Door Style | Modern Cottage |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
| Select Glass Style | Frosted |
| Select Pull Side | Right |
| Select Door Frame / Grid Finish | Oil Rubbed Bronze |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Finish | Industrial Bronze |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 4 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 6 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Header Length FT | 7 FT |
| Select Header Length IN | 0 IN |
Reviews
There are no reviews yet.