Description
Chalkboard Full Door + Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle

$1,580.00
Chalkboard Full Door + Top Mount Ultramodern Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle
| Select Wood Species | Alder |
|---|---|
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Style | Chalkboard Full |
| Select Door Width IN | 9 in |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Texture | None |
| Select Double Sided | Double Sided |
| Select Door Height IN | 3 in |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Top Mount Ultramodern |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 5 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Front Handle Style | Concord |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 10 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Raw Steel |
Reviews
There are no reviews yet.