Description
Terrace Door + Buck Barn Door Hardware

$1,576.00
Terrace Door + Buck Barn Door Hardware
| Select Door Style | Terrace |
|---|---|
| Select Door Frame / Grid Finish | Flat Black |
| Select Glass Style | Mirror |
| Select Back Finish | Unfinished Stain Grade |
| Select Pull Side | Left |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select System | Standard |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Metal MK2 Barn Door Wheel |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 9 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 5 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | Modern Gold |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 8 |
Reviews
There are no reviews yet.