Description
Z Door + Front Handle + Back Handle + Kingship Barn Door Hardware

$1,117.00
Z Door + Front Handle + Back Handle + Kingship Barn Door Hardware
| Select Door Style | Z |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select Texture | None |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Style | Rustic Ring |
| Include Lock? | None |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Style | Slim |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select System | Standard |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Hanger Style | Kingship |
| Select Track Style | Flat Track |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 8 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 10 in |
| Select Track Length FT | 5 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.