Description
Chevron Door + Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle

$2,113.00
Chevron Door + Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle
| Select Door Style | Chevron |
|---|---|
| Select Door Width FT | 3 ft |
| Select Door Width IN | 8 in |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Height IN | 10 in |
| Select Texture | None |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Inserts | Glass |
| Select Glass Style | Clear |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Spoked Garrick |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 4 in |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Wall Mount Double Roller |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | Bonded Chrome |
| Select Front Handle Style | Angle Pull Right Handed |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Rustic Flush |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.