Description
Stag Barn Door Hardware + Two Panel Door + Front Handle

$1,370.00
Stag Barn Door Hardware + Two Panel Door + Front Handle
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Standard Stop |
| Add Soft Close? | No |
| Select Door Guide | Floor Mount Standard |
| Select Door Style | Two Panel |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Finish | Barn Grey |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Texture | None |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Style | Industric |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select Door Height FT | 6 ft |
| Select Door Height IN | 8 in |
| Select Track Length FT | 7 ft |
| Select Track Length IN | 6 in |
| Select Door Thickness | 1-1/2 IN |
| Select Additional Hangers | 0 |
Reviews
There are no reviews yet.