Description
Diamond Barn Door Door + Top Mount Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle

$2,503.00
Diamond Barn Door Door + Top Mount Spoked Garrick Barn Door Hardware + Front Handle + Back Handle
| Select Door Style | Diamond Barn Door |
|---|---|
| Select Material | Knotty Alder |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Door Width IN | 0 in |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Top Mount Spoked Garrick |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Original Spoked |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Length FT | 10 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Track Holes | End Holes Only |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
| Select Amount Of Lags And Spacers | 12 |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select Front Handle Size | 8 in |
| Include Lock? | None |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Back Handle Size | 8 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.