Description
Back Handle + Summerhouse Barn Door Door + Front Handle + Support Header + Stag Barn Door Hardware

$1,725.00
Back Handle + Summerhouse Barn Door Door + Front Handle + Support Header + Stag Barn Door Hardware
| Select Style | Modern Flush |
|---|---|
| Select Back Handle Size | 6 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Door Style | Summerhouse Barn Door |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Front Handle Style | Modern Flush |
| Select Front Handle Size | 6 in |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Include Lock? | None |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Texture | None |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select System | Standard |
| Select Hanger Style | Stag |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Stop Style | Soft Stop With Lag |
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Add Soft Close? | Yes |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 5 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 4 in |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Length IN | 2 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Header Length FT | 9 FT |
| Select Header Length IN | 8 IN |
Reviews
There are no reviews yet.