Description
Classic Barn Door Hardware + Two Panel Door + Support Header

$1,986.00
Classic Barn Door Hardware + Two Panel Door + Support Header
| Select System | Standard |
|---|---|
| Select Door Guide | Floor Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Style | Two Panel |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Support Header | Support Header |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Door Width FT | 4 ft |
| Select Door Width IN | 10 in |
| Select Wood Species | Alder |
| Select Assembly | Preassembled |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 2 in |
| Select Hanger Style | Classic |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Texture | None |
| Select Track Length FT | 9 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Header Length FT | 10 FT |
| Select Header Length IN | 2 IN |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Wheel Style | Classic Black Nylon |
Reviews
There are no reviews yet.