Description
Summerhouse Barn Door Door + Back Handle + H Strap Barn Door Hardware + Front Handle

$1,880.00
Summerhouse Barn Door Door + Back Handle + H Strap Barn Door Hardware + Front Handle
| Select Door Style | Summerhouse Barn Door |
|---|---|
| Select Wood Species | Poplar |
| Select Assembly | Unassembled |
| Select Style | Modern Flush |
| Select Texture | None |
| Select Back Handle Size | 12 in |
| Select Back Handle Finish | Flat Black |
| Select Hanger Style | H Strap |
| Include Lock? | None |
| Select Front Handle Style | Concord |
| Select Front Handle Size | 12 in |
| Select Front Handle Finish | Flat Black |
| Select System | Standard |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Stop Style | Round w/ Rubber |
| Select Wheel Style | Metal Concave Barn Door Wheel |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Select Track Style | J Track |
| Select Finish | Flat Black |
| Select Door Width FT | 5 ft |
| Select Door Width IN | 10 in |
| Select Door Height FT | 7 ft |
| Select Door Height IN | 0 in |
| Select Track Length FT | 11 ft |
| Select Track Length IN | 8 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 1 |
| Select Wheel Finish | Flat Black |
Reviews
There are no reviews yet.