Description
Support Header + Mountain French Half Glass Door + Buck Barn Door Hardware

$4,018.30
Support Header + Mountain French Half Glass Door + Buck Barn Door Hardware
| Select Support Header | Support Header |
|---|---|
| Select Wood Species | Alder |
| Select Door Style | Mountain French Half Glass |
| Select Door Frame / Grid Finish | Unfinished Raw Steel |
| Select Slat Style | Vertical |
| Select Glass Style | Frosted |
| Select Door Pull Style | Carriage + Cargo |
| Select Texture | None |
| Select Pull Side | Bi Parting |
| Select Hanger Style | Buck |
| Select System | Bi Parting |
| Select Finish | Raw Steel |
| Select Track Style | Flat Track |
| Select Wheel Style | Nylon MK2 – Black Barn Door Wheel |
| Select Track Holes | Pre-Drilled |
| Add Soft Close? | No |
| Select Stop Style | Adjustable Stop |
| Select Door Guide | Wall Mount Adjustable U-Channel |
| Select Door Width FT | 2 ft |
| Select Door Width IN | 6 in |
| Select Door Height FT | 8 ft |
| Select Door Height IN | 1 in |
| Select Track Length FT | 10 ft |
| Select Track Length IN | 0 in |
| Select Door Thickness | Rustica Door |
| Select Additional Hangers | 0 |
| Select Header Length FT | 10 FT |
| Select Header Length IN | 4 IN |
Reviews
There are no reviews yet.